Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

Pomóż mądrze pomagać. Odwiedź nasz sklep i kup mydełko "Nadzieja".

Codzienność w Jadłodajni

Codzienność w Jadłodajni

  Codzienność jadłodajni przebiega pod znakiem zupy, która niestety sama z siebie nie chce...

Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

Obecnie istniejąca jadłodajnia znajduje się w zabytkowych budynkach kościoła i klasztoru, w...

Duszpasterstwo bezdomnych

Duszpasterstwo bezdomnych

Gdyby sprowadzić posługę wobec osób ubogich i bezdomnych tylko do zapewnienia im codziennego,...

 • Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

  Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

 • Codzienność w Jadłodajni

  Codzienność w Jadłodajni

 • Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

  Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

 • Duszpasterstwo bezdomnych

  Duszpasterstwo bezdomnych

Ilustracja

Rozdaliśmy bezdomnym już 2931 termosów

W ostatni czwartek rozdaliśmy pierwsze termosy naszym bezdomnym podopiecznym. Udało się je zebrać podczas akcji: "Podaruj termos ubogiemu". Dzięki ofiarności darczyńców do osób bezdomnych trafi 2931 termosów.


Pierwsze termosy zostały rozdane w Jadłodajni na Miodowej. Dodatkowo anonimowy darczyńca zakupił 70 sztuk nowych czapek, rękawic oraz szalików, które tego wieczoru także trafiły do warszawskich bezdomnych. 

Czwartkowe spotkanie grupy samopomocowej, było więc niezwykłe, a do Jadłodajni tafiło wiele nowych twarzy. Otrzymali wspomniane gadżety, ale i przede wszystkim mogli pomodlić się, porozmawiać oraz posilić. Na zakończenie spotkania, wolontariusze napełnili wszystkie rozdane termosy gorącą herbatą.

W Jadłodajni, obecna była również ekipa z TVP1, realizująca nagranie do programu "Między ziemią, a niebem", który zostanie wyemitowany w najbliższą Niedzielę, tj. 5 lutego.

Serdecznie Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego pięknego dzieła!

Kraków, Warszawa, Łódź, Szczecin, Częstochowa, Katowice, Lublin - do tych miast dotarło 2 931 termosów, które udało się zebrać bądź zakupić podczas trwającej cały styczeń akcji „Podaruj termos ubogiemu”. Akcja została zorganizowana przez Biuro Prasowe Kapucynów Prowincję Krakowską przy współpracy z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio z Krakowa i Fundacją Kapucyńską z Warszawy. Miała ona na celu zebranie termosów: nowych i używanych jak również zbiórkę pieniędzy na zakup nowych metalowych termosów i przekazanie ich osobom bezdomnym i ubogim przychodzącym do punktów pomocy po gorący posiłek, czy herbatę.

Przez cały miesiąc nie brakowało darczyńców – firm jak i osób indywidualnych. Akcja spotkała się z ogromną życzliwością i hojnością ludzi.

 

 

 

– Osoby bezdomne często biorą gorącą herbatę na wynos w punkcie pomocy. Biorą ją do plastikowej butelki, która się niszczy i nie trzyma ciepła. Dlatego chcieliśmy podarować bezdomnym termosy, by mogli pić gorącą herbatę. Pierwszy termos otrzymaliśmy, zanim upłynęły 24 godziny od rozpoczęcia akcji, potem ludzie dosłownie zasypali naszą krakowską furtę termosami – relacjonuje br. Paweł Teperski, kapucyn, organizator akcji. – Termosy rozdawaliśmy w miejscach gdzie pomagamy bezdomnym i ubogim. Ponieważ akcja przerosła nasze oczekiwania i hojność ludzi była bardzo duża, termosy przekazaliśmy również do innych punktów wspierających bezdomnych i ubogich w Krakowie, Warszawie i innych miastach. Przekazaliśmy je Siostrom Albertynkom, Siostrom Misjonarkom Miłości od Matki Teresy z Kalkuty i innym. Krakowianie okazali się bardzo hojni. Na naszą krakowską furtę w styczniu przyniesiono ponad 500 termosów.

 

- Przez cały miesiąc na bieżąco przekazywałam podopiecznym Fundacji informacje o owocach akcji. Mogli przekonać się, że społeczeństwo nie zapomina o ludziach bezdomnych i chce ich wspierać. Udało nam się zatem ogrzać nie tylko ich ciała, ale i ducha, bo poczuli, że nie są sami w swoim nieszczęściu –  mówi koordynatorka akcji w Warszawie, Anna Niepiekło z Fundacji Kapucyńskiej.

W sumie zebrano i rozdano 2 931 termosów, a suma ofiar pieniężnych z dnia 1 lutego 2012 r. wyniosła 38 700 zł. 

– Wszystkim dobrodziejom „Akcji Termos” pragnę serdecznie podziękować w naszym imieniu, a przede wszystkim osób bezdomnych i ubogich! – mówi brat Paweł – Wierzę, że bezdomny pijąc gorącą herbatę, będzie błogosławił Boga za człowieka, który ofiarował mu termos i tym sposobem podzielił się miłością. Niech dobry Bóg będzie Waszą nagrodą!

 

Organizatorzy pragną wyrazić wdzięczność wszystkim mediom, które zaangażowały się w promowanie akcji „Podaruj termos ubogiemu”. Mamy świadomość, że właśnie dzięki dobrej informacji akcja ta mogła znaleźć tak duże poparcie i odzew wśród ludzi dobrej woli.

Akcja była organizowana i propagowana przez kapucyński portal www.kapucyni.pl – na nim też znajdują się wszystkie dodatkowe informacje dotyczące akcji, zdjęcia i wszelkie bieżące informacje z życia Braci Mniejszych Kapucynów w Polsce.

Bracia Kapucyni pomagają osobom bezdomnym i ubogim przez cały rok. Dzieje się to również poprzez powołane fundacje. O szczegółach działalności można dowiedzieć się ze stron internetowych:

 

Dzięki Państwa ofiarności pomagamy bezdomnym w całej Polsce! 

Poniżej lista miejsc do których wysłaliśmy termosy:

•100 szt. – 1 l. Łódź, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości, ul. Andrzeja Struga 90a
•(250 szt.) 100 sztuk - 0,75 L; 100 sztuk 1 l i 50 sztuk używane – Katowice Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości, ul. Krasińskiego 27b
•100 sztuk - 1L, Szczecin, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości, ul. Bulwar Gdański 31
•100 szt. -1 L, Lublin, Schronisko i noclegownia, ul. Dolna Panny Marii 32
•150 szt. - 0,75 L, Warszawa, Ośrodek Tylko z Darów Miłosierdzia, ul. Żytnia 1A
•50 szt. - 0,75 L, Warszawa, Jadłodajnia im. św. Brata Alberta, ul. Lubelska 30/32
•100 szt. – 0,75 L, Warszawa, Zgromadzenie Sióstr św. Feliksa z Kantalice, Jadłodajnia dla bezdomnych i biednych, ul. Azaliowa 17
•300 szt. zakupionych termosów (150 sztuk – 0,75L; 150 sztuk – 0,5L), Warszawa, Fundacja Kapucyńska, ul. Kapucyńska 4, Jadłodajnia na Miodowej
•100 szt. Wspólnota św. Idziego, termosy rozdane na dworcu centralnym w Warszawie
•293 szt. termosów nowych i używanych otrzymanych od darczyńców w Warszawie, Fundacja Kapucyńska, Jadłodajnia na Miodowej
•100 szt., Częstochowa, Kapucyni, ul. Krakowska 15/17
•450 szt. nowych termosów, Dzieło Pomocy św. Ojca Pio – Kapucynów - Prowincji Krakowskiej 
•278 szt. używanych, Kraków, Siostry Albertynki, ul. Dietla 15 
•130 szt. 1L, Warszawa Zgromadzenie Sióstr Albertynek Prowincja Warszawska, ul. Kawęczyńska 4a
•110 szt. 0,75 L, Warszawa, ul. Sapieżyńska 3, Jadłodajnia św. Ryszarda Pampuri,ul. Sapieżyńska 3
•150 szt. 1 L, Warszawa, Stowarzyszenie „ALTER-EGO”, ul. Jeździecka 20
 
 
•9 800 zł z dnia 1 lutego - konto Dzieła Pomocy św. Ojca Pio – Kapucynów - Prowincji Krakowskiej
 
•27 159 zł z dnia 1 lutego – konto Fundacji Kapucyńskiej
•543 zł gotówka
za kwotę 25 267,16 zł zakupiono 1490 sztuk termosów
za kwotę 1 199,99 zakupiono 8 szt. termosów 20 L oraz 4 szt. termosów 10 L
za kwotę 1 394,82 zakupiono 3 warniki na wodę