Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

Pomóż mądrze pomagać. Odwiedź nasz sklep i kup mydełko "Nadzieja".

Codzienność w Jadłodajni

Codzienność w Jadłodajni

  Codzienność jadłodajni przebiega pod znakiem zupy, która niestety sama z siebie nie chce...

Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

Obecnie istniejąca jadłodajnia znajduje się w zabytkowych budynkach kościoła i klasztoru, w...

Duszpasterstwo bezdomnych

Duszpasterstwo bezdomnych

Gdyby sprowadzić posługę wobec osób ubogich i bezdomnych tylko do zapewnienia im codziennego,...

 • Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

  Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

 • Codzienność w Jadłodajni

  Codzienność w Jadłodajni

 • Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

  Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

 • Duszpasterstwo bezdomnych

  Duszpasterstwo bezdomnych

Ilustracja

Kolejne spotkanie bezdomnych z kulturą

Jadłodajnia na Miodowej, to nie tylko punkt, w którym bezdomni otrzymują pożywienie czy ubrania. To również ośrodek… kulturalny. Przynajmniej raz w tygodniu… W środy bowiem organizowane są tam cyklicznie „Bezdomnych spotkania z kulturą”.

 

 

 

 

Życie zawodowe nie było jedynym tematem ostatniego spotkania. „Teatr nie jest dla mnie najważniejszy. Mógłbym się go wyrzec” – w ten sposób Dariusz Kowalski  podkreślił, że jego wartościami nadrzędnymi jest wiara i rodzina. Wspomniał o cudach doświadczonych dzięki wspólnej modlitwie z żoną,  a także przyznał, że wciąż poszukuje i boryka się z prawdą o sobie. Minikonferencja, poprowadzona przez naszą koleżankę Kasię, zakończyła się po blisko godzinie. Dariusz Kowalski otrzymał wykonany przez podopiecznego Fundacji różaniec i obiecał spełnić prośbę o odmówienie w jego intencji modlitwy.

 

Poza projekcją filmów fabularnych, bezdomni biorą również udział w pokazach i warsztatach aktorskich. – Te dwie godziny, to czas w którym uczestnicy zajęć chociaż na chwilę mogą zapomnieć o swoich problemach, troskach. Mogą nabrać dystansu do wielu spraw, ale przede wszystkim odkrywają siebie.

 

Spotkania bezdomnych z kulturą to nowy projekt Fundacji Kapucyńskiej. Pomysł przybliżenia naszym podopiecznym różnych form sztuki powstał w czasie przygotowywania tegorocznych Zaduszek. Bezdomni chętnie zaangażowali się wówczas w występ na scenie, odkryliśmy wśród nich wiele talentów – oratorskich, pisarskich, wokalnych… Aby te talenty mogły rozkwitać, wolontariusze fundacji zaproponowali program cotygodniowych, środowych spotkań – dotyczących głównie literatury i filmu.

 

 

Nic więc dziwnego, że Fundacja stara się regularnie zapraszać znanych aktorów, którzy dzielą się swoimi umiejętnościami i talentem. Z zaproszenia skorzystali już Jacek Kawalec, Dorota Piasecka ,a w minioną środę Artur Barciś. Popularny aktor w przeciwieństwie do swoich poprzedników postawił bardziej na formułę mini konferencji prasowej, niż na wygłaszanie kwestii, jednak mimo to, ci którzy decydowali się przyjść na spotkanie, na brak nudów nie narzekali. Było tak jak miało być, czyli szczerze i wesoło.