Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

Pomóż mądrze pomagać. Odwiedź nasz sklep i kup mydełko "Nadzieja".

Codzienność w Jadłodajni

Codzienność w Jadłodajni

  Codzienność jadłodajni przebiega pod znakiem zupy, która niestety sama z siebie nie chce...

Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

Obecnie istniejąca jadłodajnia znajduje się w zabytkowych budynkach kościoła i klasztoru, w...

Duszpasterstwo bezdomnych

Duszpasterstwo bezdomnych

Gdyby sprowadzić posługę wobec osób ubogich i bezdomnych tylko do zapewnienia im codziennego,...

 • Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

  Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

 • Codzienność w Jadłodajni

  Codzienność w Jadłodajni

 • Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

  Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

 • Duszpasterstwo bezdomnych

  Duszpasterstwo bezdomnych

Ilustracja

Post 40h w intencji bezdomnych

"Jest głód zwykłego chleba, ale i głód miłości, dobroci i troskliwości” – o potrzebie dzielenia się każdym pokarmem – nie tylko tym namacalnym materialnie – mówiła Matka Teresa z Kalkuty. Słowa te idealnie wpisują się w ideę 40-godzinnego postu organizowanego przez Fundację Kapucyńską w intencji bezdomnych. 

- (…) Post jest rzeczą dobrą, ale i trochę niebezpieczną, bo pokazuje prawdę o mym sercu – mówił podczas niedzielnej mszy św. w kościele Przemienienia Pańskiego brat Adam Zwierz, kapucyn, duszpasterz bezdomnych.

 

Eucharystia (o godz. 11.00) była uroczystym zakończeniem 40-godzinnego postu o chlebie i wodzie, który już po raz trzeci podjęliśmy w intencji osób niemających „dachu nad głową”.

 

Po niej na wszystkich zgłodniałych czekała gorąca zupa, którą jak co dzień przygotowali wolontariusze z Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio.

 

Wszystkim uczestnikom, którym do końca udało się wytrwać bez kawy, herbaty, mięsa, wędliny, nabiału, słodyczy i innych elementów jadłospisu, serdecznie dziękujemy.

Ogromną wdzięczność wyrażają także sami bezdomni: – Chciałbym podziękować…, potrzebuję modlitwy, chociaż nie zasługuję na nią i nie rozumiem, dlaczego ktoś miałaby modlić się za takiego grzesznika jak ja  – mówił jeden z nich, 22-letni Tomasz.

Tekst: K.Ł.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Bezdomni każdego dnia zmagają się z odczuwaniem głodu – w sensie fizycznym i duchowym. Brakuje im miłości i przyjaźni drugiego człowieka, troski, a także ludzkiej dobroci. Uczucia te dla każdego człowieka powinny być chlebem powszednim, który nie tylko otrzymuje, ale także daje. 

 

 

 

Fundacja Kapucyńska po raz trzeci zorganizowała akcję uczestniczenia w 40-godzinnym poście, by w ten sposób zsolidaryzować się z ubogimi i potrzebującymi.

 

Post o chlebie i wodzie wiązał się z modlitwą w intencji bezdomnych. O uwolnienie ich od słabości, uzależnień, zniechęcenia oraz o dodanie im siły i nadziei. – Doświadczenie tego, co na co dzień odczuwają bezdomni – głodu – pozwoli zobaczyć świat z ich perspektywy, pomaga zrozumieć ich trud życia oraz nauczy współczucia. – mówi br. Adam Zwierz, duszpasterz bezdomnych.

Tekst: Joanna Rutkowska

Patronat medialny: Tygodnik Idziemy, Radio Plus.