Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

Pomóż mądrze pomagać. Odwiedź nasz sklep i kup mydełko "Nadzieja".

Codzienność w Jadłodajni

Codzienność w Jadłodajni

  Codzienność jadłodajni przebiega pod znakiem zupy, która niestety sama z siebie nie chce...

Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

Obecnie istniejąca jadłodajnia znajduje się w zabytkowych budynkach kościoła i klasztoru, w...

Duszpasterstwo bezdomnych

Duszpasterstwo bezdomnych

Gdyby sprowadzić posługę wobec osób ubogich i bezdomnych tylko do zapewnienia im codziennego,...

 • Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

  Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

 • Codzienność w Jadłodajni

  Codzienność w Jadłodajni

 • Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

  Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

 • Duszpasterstwo bezdomnych

  Duszpasterstwo bezdomnych

Ilustracja

Koncert „Pieśń o Bogu ukrytym”

 

22 października 2013 r., o godz. 19.00 w kościele kapucynów przy ul. Miodowej w Warszawie wystąpił znany pieśniarz - Marcin Styczeń. Artysta zaprezentował wiersze Karola Wojtyły w melodyjnej interpretacji.Koncert odbył się w dniu liturgicznego wspomnienia Jana Pawła II. Artyście towarzyszył gitarzysta Tomasz Rząd, a wydarzenie uświetniła swoją obecnością Joanna Lewandowska-Zbudniewek.

 

Koncert „Pieśń o Bogu ukrytym”, to nowe, melodyjne interpretacje wczesnych wierszy Karola Wojtyły w wykonaniu Marcina Stycznia - pieśniarza, kompozytora, autora tekstów. Zdecydowanie przeczą one tezie, że poezja Karola Wojtyły jest trudna i niedostępna.

 

Kompozytorowi udało się połączyć szacunek dla słowa z prostotą formy muzycznej, a to daje szanse na dotarcie z przekazem poetyckim do szerszej grupy odbiorców. Nowością tego przedsięwzięcia jest także prezentacja poezji św. Jana od Krzyża, która stanowiła dla Karola Wojtyły duchową i artystyczną inspirację. Kompozycja do fragmentu poematu św. Jana od Krzyża „Żyję nie żyjąc w sobie” to pionierskie dzieło. Do tej pory nikt jeszcze w Polsce nie śpiewał poezji tego hiszpańskiego mistyka.

W programie koncertu znalazły się również trzy autorskie piosenki Marcina Stycznia: „Modlitwa modlącego się”, „Niech” (utwór powstał w czasie pracy kompozytorskiej nad twórczością Karola Wojtyły) oraz „Santo subito” (utwór będący hołdem dla Jana Pawła II).

 

Do tej pory w całej Polsce i za granicą (Francja, Niemcy, Włochy, Kanada, Stany Zjednoczone) odbyło się około dwustu koncertów „Pieśń o Bogu ukrytym” owacyjnie przyjętych przez publiczność. W 2006 roku ukazała się płyta „Pieśń o Bogu ukrytym”, która bez medialnej promocji sprzedała się w ponad 6 tysiącach egzemplarzy.