Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

Pomóż mądrze pomagać. Odwiedź nasz sklep i kup mydełko "Nadzieja".

Codzienność w Jadłodajni

Codzienność w Jadłodajni

  Codzienność jadłodajni przebiega pod znakiem zupy, która niestety sama z siebie nie chce...

Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

Obecnie istniejąca jadłodajnia znajduje się w zabytkowych budynkach kościoła i klasztoru, w...

Duszpasterstwo bezdomnych

Duszpasterstwo bezdomnych

Gdyby sprowadzić posługę wobec osób ubogich i bezdomnych tylko do zapewnienia im codziennego,...

 • Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

  Mydełko „Nadzieja” – Twoja pomoc dla bezdomnych

 • Codzienność w Jadłodajni

  Codzienność w Jadłodajni

 • Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

  Budujemy Kapucyński Ośrodek Pomocy

 • Duszpasterstwo bezdomnych

  Duszpasterstwo bezdomnych

Ilustracja

Jezus nie krzyżuje – Stop przemocy!

Rozpoczął się Wielki Post - czas szczególnego czasu przygotowania do wspomnienia tajemnicy naszego zbawienia. Rekolekcje, nabożeństwa wielkopostne, osobiste wyrzeczenia mają nam uświadomić realną bliskość Boga – Jezusa Chrystusa, który za na umarł i zmartwychwstał.Zachęcamy do osobistego spotkania z Siłą Wyższą i wzięcia czynnego udziału w ćwiczeniach duchowych jakie będą w tym czasie w Waszych parafiach lub innych kościołach.

Rusza również strona inicjatywy: Jezus nie krzyżuje – stopprzemocy, która pomoże nam na nowo odkryć sens Słowa Bożego, zachęcającego nas do trzeźwego patrzenia na cierpienie i krzyż.

Zapraszamy na stronę akcji: www.jezusniekrzyzuje.oatzakroczym.pl

Z mocą przeciw przemocy

 W Wielkim Poście chcemy obudzić w sobie trzeźwe patrzenie na cierpienie, na Krzyż. Wierzymy, że za Krzyżem jest nowa jakość życia obiecana przez Jezusa każdemu z nas. Chcemy zrozumieć, co w codziennym życiu oznacza wziąć swój Krzyż ponieważ, nie wszystko jest Krzyżem, który mamy przyjąć i nieść w imię Pana. Często wierzące ofiary przemocy uważają, że Bóg chce, aby cierpiały. InicjatywaJezus nie krzyżuje – Stop przemocy! ma pokazać, że takie rozumienie jest błędne. Bóg nie chce abyśmy cierpieli.

Zapraszamy Cię do wspólnego przeżycia Wielkiego Postu w sposób, który rzeczywiście podoba się Bogu: Rozerwać kajdany zła, rozwiązać więzy niewoli, wypuścić wolno uciśnionych i wszelkie jarzmo połamać (Iz 58,6). Jak mówi Słowo Boże, jest to czas dążenia do sprawiedliwości i pokoju, do aktywnego przeciwstawiania się wszelkim przejawom przemocy. Dołącz do Jezusa i zacznij właściwie reagować na przemoc.

Słowo Jezusa dodaje odwagi, a nie osłabia

Jezus przychodząc do nas przynosi sprawiedliwość i pokój, witalność i odwagę, miłość i radość. Nie przynosi słabości, ale siłę do przeciwstawiania się złu. Nie sprawia cierpienia, ale przychodzi opatrywać rany. Nie stoi obojętnie wobec krzywd, ale walczy o  sprawiedliwość, aż po śmierć! Nie krzyżuje, ale oddaje życie za prawdę. Jezus zostawił nam Swoje Słowo, aby dodawało nam siły, męstwa i mądrości. Ono ma w Sobie ukrytą potężną, wspierającą energię do życia, dlatego musi być właściwie rozumiane i odczytane. Musimy zrozumieć i uwierzyć w to, że Jezus nie osłabia, ale wzmacnia i daje ducha mocy!!! On jest Miłością zbawiającą i wyzwalającą, dlatego powtarzamy za św. Pawłem, że „do wolności wyswobodził nas Chrystus”. Jeżeli czujesz inaczej, to znaczy, że szatan zwodzi Cię Słowem Bożym. On stara się często w subtelny i podstępny sposób nim manipulować. Nie pozwólmy na to Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia.2Tm 1,7

Słowo Jezusa jest logiczne, nie powoduje zamętu

Dołącz do nas, by na nowo odkrywać moc Słowa Bożego. Razem z Jezusem przeciwstawmy się przemocy. Podejmijmy rozważanie Słowa, które daje odwagę, aby sprzeciwić się przejawom niesprawiedliwości.

Nie pozwólmy Szatanowi na manipulacje. On zdobył się nawet na to, by samego Jezusa kusić Słowem Bożym, fałszując prawdziwy jego sens.

Często Zły Duch posługuje się Słowem Bożym, aby wmówić Ci zakłamany obraz miłości i sprawiedliwości Bożej, czyniąc z niej ciężar nie do uniesienia. Wtedy Słowo osłabia i odbiera motywacje do podejmowania skutecznych działań.

Sprawdź, czy Twoje rozumienie jest zgodne z Duchem Bożym? Przyjrzyj się, czy Słowo, którego słuchasz dodaje Ci mocy, czy Cię osłabia? Zastanów się, czy dodaje Ci odwagi, czy wzbudza strach? Pobudza do radości, czy pogłębia smutek? Czy Słowo Boże zapala Cię do walki, czy raczej sprawia poczucie zniechęcenia i wycofania? Zacznij myśleć jak Jezus, nie daj się oszukać podstępom Złego!

Słowo Jezusa przynosi ulgę, nie dokłada ciężaru

Jezus nie nakłada na nas ciężarów nie do uniesienia, ale daje nam mądrość i moc Ducha Świętego do zmagania się z tym, czego doświadczamy w swoim życiu. Jego jarzmo jest słodkie i lekkie (Mt 11,30). Przynosi dobre i trwałe owoce, ale wymaga twojej odpowiedzi, zaangażowania i ufności Bogu. Czasem, jak mawiał Jan Paweł II „nadziei wbrew nadziei”. Nie poddawania się, ale szukania dobrych i mądrych rozwiązań. One są możliwe.

A jakie jest Twoje jarzmo?

Przyjrzyjmy się mu w obliczu Słowa Bożego. Zobaczysz, że w Nim odnajdziesz  wsparcie, które daje realne możliwości, aby przeciwstawiać się przemocy. Słowo Jezusa zaprasza do ufności, nie wzbudza lęku. Gdy z ufnością wsłuchamy się w Jego Słowo, przestaniemy się słuchać lęku. Bo dziecko Boże powołane jest do tego, by góry przenosić, a nie nosić.

Nie pozwól sobie dołożyć! (por. Łk 11,46)

Bracia zapraszają do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w Ośrodku Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu w terminie 10-13 kwietnia.

 

Więcej informacji na stronie OAT: http://oatzakroczym.pl/